Návod : The Settlers 6 : Rise of an Empire 02

2. května 2008 v 20:13 | Lucinka9396 |  The Settlers 6: Rise of an Empire

4. Narfang

 1. najděte osadu Brekk
 2. povýšení na Barona
 3. zničte tři věže
 4. přejděte se špionem na dané místo
 5. špion musí zjistit informace ze skladiště
 6. pošlete špiona s informacemi k vám do hradu
 7. osvobodit vězně
 8. chránit jezdce
Vydejte se na severovýchod, kde je osada Brekk a rozjeďte svoji osadu. Jakmile to bude, možné odsaďte oblast na východ od vaší vesnice, kde je kamenolom a zvěř. Poté obsaďte druhou oblast na sever od této, kde je železná ruda a jako poslední oblast na sever od vás, kde je stádo krav. Někdy během této doby se vám zpřístupní možnost ve vesnici Brekk na nákup některých surovin. Jděte tedy tam a kupte stádo ovcí a případně další věci. Díky dolu na rudu můžete začít verbovat vojsko a to v poměru 2:1 - lučištníci : šermíři. Počet vojáků je dán úrovní hlavních budov a tak je vylepšete, abyste mohli opravdu se silnou armádou zaútočit na první věž. Poté co zlikvidujete lučištníky, dobijte ji a obsaďte. Získáte tak další území a splníte první třetinu úkolu. Pro splnění celého úkolu vás čekají další dvě věže (3). Poté co dobijete poslední, objeví se v Brekku špion. Toho máte poslat do protivníkovi vesnice, ale nesmí být přitom zabit. U brány stojí silná obrana (v případě že tam není jděte s vojskem až k bráně a chvíli počkejte) a přes ní by špion neprošel. Toto vojsko musíte tedy zničit a teprve potom vejít do vesnice se špionem (4). Jakmile jste zde, vejděte do skladiště (5) a vyjděte z něho ven. Všimněte si ikony u postavy a to signalizuje, že má nějaké informace, které musíte donést k sobě do hradu. Toho docílíte kliknutím na ikonu u ukazatele špiona (váček se žlutou šipkou). Špion zjistil že nepřítel drží ve vězení Hakima a tak máte za úkol ho osvobodit. Přes kamenné hradby se nedostanete a tak jděte přes potok k dřevěné palisádě a podpalte jí. Tím se dostanete dovnitř a kliknutím na věž hrdinou vězně osvobodíte (7). Hakim se po uvolnění rozjede tryskem k vám do hradu a poté co dorazí (8), se mise ukončí.

5. Drengir

 1. najděte Thordala
 2. postavte včelín
 3. vyprodukujte medovinu (pivo)
 4. obsaďte věž
 5. vybudujte 3x lovce
 6. obsaďte věž
 7. vybudujte 3x dobytčí farmu
 8. navštivte Ulricborg
 9. pošlete 18 ks medoviny
 10. vybudujte strojovnu
 11. postavte beranidlo
 12. naučte se beranidlo ovládat
 13. dojeďte s beranidlem do Arumstrandu
 14. použijte beranidlo na bránu
 15. zbourejte věž
Jako první se podívejte severovýchod, kde najdete Lorda Thordala (1) a hned potom jděte na východ, kde obsaďte oblast s lomem na kámen. Nachází se zde i místo pro lov a tím si zajistíte aspoň pro začátek dostatek potravy a hlavně je zde stádo ovcí pro ovčí farmu. Teď podle známého postupu získejte titul Barona a poté se vám zpřístupní volba postavit včelín (2) a k němu asi tak tři úly. Poté postavte hospodu, která potřebuje med na výrobu medoviny (3). Pro splnění dalšího úkolu musíte naverbovat silnou armádu a s ní se vydejte na jihovýchod, kde obsaďte věž (4) a v její blízkosti vybudujte 3 chatrče lovců (5). Pak jděte na severovýchod, kde opět obsaďte věž (6) a poté vybudujte tři dobytčí farmy. Když budete mít v této době postavenu dobytčí farmu i ve své vesnici, obsadí se vám a můžete získat další potravu v podobě sýra. S hrdinou navštivte na severozápadě Ulricborg (8), kde si můžete nakoupit nějaké věci a hlavně sem máte poslat 18 ks medoviny (9). Vašim dalším úkolem bude postavit budovu na výrobu strojů, ale tu můžete postavit, jen když získáte hodnot Hraběte. Splňte tedy všechny podmínky na povýšení a budovu postavte (10) a získejte jedno beranidlo (11). Beranidlo samo o sobě je k nepoužití a tak mu musíte přidělit jednotku šermířů. Vyberte ji a poté najeďte na beranidlo a klikněte pravým tlačítkem (12). Tím má beranidlo obsluhu a je připravené na cestu. Pro samotnou akci ho musíte rozbalit kliknutím na zelenou ikonu u beranidla. Pamatujte si, že všechny stroje mají dvě polohy. Zabalené slouží pro dlouhý pochod a rozbalené pro akci. Dojděte na sever k hradbám (13) a nejprve trochu vyčistěte okolí od jednotek, které jsou venku a teprve potom beranidlem prorazte bránu (14). Tím se dostanete za hradby a zde zlikvidujte centrální věž (15).

6. Rekkyr

 1. nejděte Vestfyarden a Solveshurn
 2. najděte 10 ovcí
 3. pošlete 18 kabátů
 4. vyberte zásoby ze staré chatrče
 5. pošlete 9 ks chleby
 6. zapalte oheň
 7. zabijte 2 medvědy
 8. pošlete 18 ks medoviny
Jako další oblastí, které byste měli obsadit, jsou dvě na severu, kde se dají postavit lovci a na východě, kde je stádo krav. Díky tomu si zajistíte dostatek potravy. Vydejte se na severovýchod a potom na západ. Tím lehce najdete obě hledané vesnice (1). V první jste dostali za úkol sehnat v okolních lokacích 10 ovcí, stačí se k nim přiblížit a ovce sami půjdou do ohrady (2). Jakmile je seženete, zpřístupní se ve vesnici možnost nákupu ovcí a tak 1 až 2 stáda kupte. Postavte zároveň dvě 2 tkalcovny a jakmile budete mít 18 kabátů, pošlete je jako dar druhé vesnici (3). Splnění úkolu můžete uspíšit tím, že zakážete odběr v budově tkalcovny. Toto lze provést, ale jen u budovy na třetí úrovni a hlavně poté, co dar odešlete nezapomeňte odběr povolit. Vašim dalším cílem je stará chatrč na severu a tak k ní dojděte a vyberte obilí, které je v ní schované (4). Doporučuji jít na sever i s vojenskou jednotkou, protože je zde silná skupina vlků. Poté co získáte obilí, vybudujte dvě pekárny a pošlete první vesnici dar v podobě 9 chlebů (5). Oheň na severu se vydejte zapálit opět se skupinou šermířů (6), ale tím přilákáte dva medvědy a zlikvidovat je jen s touto malou skupinou bude určitě nad vaše síly a proto doporučují získat oblast na jihozápadě a tím si zajistit přísun železné rudy a tím i větší armádu. Poté, co zabijte oba medvědy (7), přijede vůz s medem a vy musíte vyrobit medovinu. Medu je ale málo a tak tentokráte musíte zablokovat spotřebu medoviny, dokud nepošlete dar (8).

7. Geth

 1. najděte Geth
 2. získejte titul Sherif
 3. jděte do přístavu
 4. postavte přístav
 5. kupte vůz medicíny
 6. pošlete 40 ks dřeva
 7. zničte protivníka
 8. najměte kejklíře
 9. pošlete 80 ks kamenů
 10. zničte protivníka
 11. pošlete 12 ks medoviny
 12. pošlete 1000 ks zlata
Vaše vesnice je od okolí oddělená vodou s brody. Doporučuji v dost krátké době obsadit všechny čtyři přilehlé oblasti a díky tomu si zajistit přístup k rudě a zajistit si stádo krav a ovcí. Během budování své vesnice se vydejte na sever, kde je Geth (1) a odsud na západ do přístavu (3). Ten postavíte díky zaslání 20 ks kamene (4). Podle toho jakou zvolíte taktiku hry, budete někdy během této doby vyzváni k získání titulu Sherifa (2). Poté co je přístav postaven, připluje loď a vy můžete během doby co bude v přístavu nakoupit nějaké zboží. Pro splnění úkolu stačí koupit medicínu (5), ale máte-li dost peněz, nakupte toho víc. Po splnění tohoto úkolu vás váš spojenec požádá o dodávku 40 ks dřeva (6) a poprosí vás o pomoc zlikvidovat první skupinu nepřátel. Ty jsou v oblasti nad přístavem a tak se tam vydejte s plnou armádou (7). Během verbování armády budete jistě vyzváni k najmutí kejklíře a tak si dejte pozor, kdy přijede loď a kejklíře najměte (8). Ve vesnici kterou jste osvobodili, kupte všechen kámen a jakmile dorazí k vám do skladu, pošlete ho dál (9). Na další útok nepospíchejte a vybudujte na severu obranou zeď. Skupina nepřátel se vydá pomstít svojí porážku a útok musíte zdárně odrazit. Poté co útočníky rozdrtíte, jděte na východ zlikvidovat poslední skupinu nepřátel, ale musíte jim zničit i všechny stavby v táboře (10). Na oslavu vítězství pošlete přátelům 12 ks medoviny (11) a pak 1000 ks zlata (12).

8. Seydur

 1. splňte tři ze čtyř dodávek :
  1. dodejte 300 ks zlata
  2. dodejte 8 kabátů
  3. dodejte 8 ryb
  4. dodejte 10 součástek
 2. zlikvidujte vlky
 3. vyšpehujte protivníkovu vesnici
 4. jděte do oblasti s rybami
 5. zavalte cestu
Celá mise se dá splnit jen posláním třech dodávek a nejhorší je asi dodat ryby. Škoda je, že po dodání třetí zásilky se mise ukončí jako vítězná. Toto se dá obejít tím, že budete bránit území kde jsou ryby (vlastně to nejzajímavější co v této misi je), ale dodávku ryb neodešlete. Protivníkovi se přesto podaří nějak ryby sehnat a tím tuto dodávku nesplníte a hra pokračuje dál. Hlavně musíte hlídat čas a dodat součástky jako první a tím splnit úkol mise.
Misi rozjedete klasickým způsobem a hlídejte si čas, kdy protivník pošle zlato. Asi 30 sekund před uplynutím času pošlete zlato (1.1). V té době by jste měli mít postavenou aspoň jednu skupinu vojáků, protože okamžitě po dodávce budete vyzváni k ochraně spřátelené vesnice, která je na severozápadě. Jestli se tak nestane, jděte tu vesnici najít a mělo by se tak stát po vstupu do této oblasti. Zde musíte pobít skupinu vlků (2) a za odměnu si můžete koupit stádo ovcí. Doporučuji koupit stáda dvě a zajistit si dostatečnou výrobu kabátů, které opět 30 sekund před uplynutím času pošlete (1.2). Máte na to dost času a toho využijte k naverbování aspoň tří špehů, které pošlete do protivníkovi vesnice (3) a silné armády kterou budete potřebovat okamžitě po dodání kabátů. Na mapě je totiž jen jedna oblast, kde jsou ryby (4) a tuto oblast musíte obsadit a zahájit rybolov. Protivník vás stále napadá a může se stát, že místo i obsadí a objeví se čas na dodávku. Jakmile ale věž získáte nazpátek, čas zmizí. Jestliže chcete tuto misi hrát dál, ryby neodesílejte a vyčkejte až je pošle protivník. Ten je totiž časem taky nashromáždí a pošle. Pak již vás čekají jen poslední dodávky a tak postavte budovu na stroje a opět před uplynutím času pošlete součástky (1.4). Jakmile se poslední dodávka přiblíží k průchodu na jihu vesnice, která zboží požaduje, budete vyzváni k zatarasení cesty a tak to rytířem proveďte (5).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 jozor jozor | E-mail | 14. března 2013 v 7:12 | Reagovat

čafte, vie mi niekto prosim poradiť ako prejsť poslednú misiu v Settlers VI-Rise of EMpire volá sa "Zatarasená cesta". Pokaždé ma tam po chvíli tí červení vybúchajú a ja ani nestihnem nič rozbehnut (

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama